פתרון מחלוקות חלופי

יישוב סכסוכים אלטרנטיבי הוא מונח מטריה הניתן לשיטות השונות המשמשות ליישוב סכסוכים שאינם מצריכים הליכי משפט. עסקים ואנשים רבים ששים לפתור את המחלוקות שלהם בצורה מהירה, חסכונית וסודית, וקיימת אפשרות לעשות זאת.

עם זאת, ישנם יתרונות וחסרונות לכל פתרון מחלוקת ואנחנו שמחים לדון בהם כל מקרה לגופו.

בין השיטות הנפוצות יותר ליישוב חלופי של מחלוקת הן:

  • גישור
  • משא ומתן
  • בוררות

 

אנחנו כאן כדי לעזור לך לפתור את המחלוקות שלך בצורה המהירה והיעילה ביותר שאפשר. צוות המומחים שלנו מסייע לאנשים וחברות מכל הגדלים להשיג את התוצאה שהם רוצים גם באמצעות פתרונות מחלוקות חלופיים. צוות מנוסה מאוד בתחום זה של משפטים, הצוות שלנו ידריך אותך בכל התהליך, ויספק את הסיוע הדרוש לך בכדי להשיג את התוצאה המועילה ביותר עבורך.

דברו היום עם הצוות על ידי פשוט התקשרו או על ידי מילוי טופס המקוון שלנו.

גישור

זו אחת הדרכים המהירות והחסכוניות ביותר לפתרון סכסוך. גישור כרוך בעבודה על מנת להגיע להסכמה הדדית כך שניתן להימנע מפנייה לישוב הסכסוך בבית המשפט – על כל ההוצאות הנוספות והטרחה הכרוכות בכך.

אנשים ועסקים רבים בוחרים לעבור בדרך הגישור בגלל התועלת הכספית שהיא מביאה. גורמים מניעים נוספים הם הסודיות והעובדה שגישור אינו מחייב. כך שאם ההסכם שהושג אינו לשביעות רצונך, ניתן להימנע ממנו ובית המשפט לא יידע על תוכן ההליכים ולא על החלטתך.

משא ומתן

לעתים קרובות, זהו הצעד הראשון שנלקח. משא ומתן כרוך בפנייה לאדם או לארגון עימך יש לך מחלוקת כדי לבדוק אם הוא רוצה לקחת חלק בתהליך, בתקווה להגיע לפתרון. הצלחת המשא ומתן הינה דרך מאוד יעילה לפתרון מחלוקת, ודרך שימושית מאוד להבטיח לך לשמור על קשר עסקי טוב עם האדם או הארגון האחר.

בוררות

הבוררות, הנפוצה במחלוקות מסחריות ולביטוח, היא שיטה פורמאלית יותר, הנשלטת על ידי החוק. 

יתרונה הגדול הוא יכולת השליטה על מסגרת התהליך, בין אם הבורר כפוף או לא כפוף לדין המהותי, לסדרי הדין, לחובת הנמקה, יכולת הערעור (המצומצמת) ועוד. לעיתים גם זהות הבורר הינה דבר שניתן להסכים עליו עוד בתחילת הפעילות העסקית. 

לפיכך הבורר מהווה גורם שיפוטי מוסכם, חלף שופט בבית המשפט, ואולם הגם שהבורר כפוף למסגרת המוסכמת של התהליך, היכולת להשיג על החלטותיו (ערעור) מוגבלת ביותר. 

אנחנו כאן כדי לעזור לך לבחון האם אחד או יותר מההליכים האלטרנטיביים לפתרון הסכסוך מתאים לך וללוות אותך בכל הליך שיינקט על מנת להשיג עבורך את התוצאה הטובה ביותר שניתן עבורך. 

דברו היום עם הצוות, פשוט התקשרו או על ידי מילוי טופס המקוון שלנו.

WhatsApp
ברוכים הבאים למשרד ניצן בר-אילן חברת עורכי דין
לכל שאלה מוזמנים לשלוח לנו הודעה
דילוג לתוכן